FadeGallery - Free Version
Katalog ONLINE
zmniejsz wyzeruj zwiększ

Czytam Sobie - Tradycje wielkanocne

Tradycje wielkanocne były tematem kolejnych zajęć z cyklu Czytam Sobie, które odbyły się w naszej bibliotece. Młodzi uczestnicy, po wysłuchaniu fragmentów książki Anny Wiśnickiej i Ireneusza Korpysia pt. „Emilka i Maks na tropie Wielkanocy”, opowiedzieli o znanych im tradycjach i zwyczajach związanych ze Świętami Wielkanocnymi, takich jak przygotowanie plamy wielkanocnej, malowanie jajek, święcenie pokarmów, czy polewanie wodą. Uczestnicy poznali również, jak dawniej przygotowywano się do Wielkanocy na Kujawach, Podlasiu oraz w Małopolsce. Podczas spotkania nie zabrakło również czasu na rozszyfrowanie wielkanocnych zagadek i wykonanie pracy plastycznej – wielkanocnego zająca z pisanką.

"Przedszkolak z książką w plecaku" 04.04.2019

Po długiej zimowej przerwie 4 kwietnia br. bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Godowie. Tradycyjnie już przedszkolaki przyniosły ze sobą wypożyczone wcześniej książeczki, aby wymienić je na nowe, a następnie wysłuchały opowiadania o przygodach myszek, które poszukiwały znaków związanych z nadchodzącą Wielkanocą. Uczestnicy spotkania doskonale odpowiedzieli na pytanie związane ze zwyczajem święcenia pokarmów, wymieniając, co należy włożyć do wielkanocnego koszyczka. Za udział w spotkaniu i wypożyczenie książek dzieci otrzymały naklejkę do Karty Małego Czytelnika.

 

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - filia w Skrzyszowie

2 kwietnia – w rocznicę urodzin H. Ch. Andersena - świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji, w skrzyszowskiej filii GBP zorganizowano zajęcia biblioteczne, w których wzięli udział uczniowie z klasy I b ze Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie pod opieką wychowawczyni pani A. Witek i szkolnej bibliotekarki pani I. Brudny. Po powitaniu, uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której mogli prześledzić proces powstawania książki i jej dzieje, a także poznali historię pisma. Następnie uczniowie wysłuchali głośnego czytania humorystycznego opowiadania autorstwa R. Piątkowskiej pt. „Lemoniadowy ząb”. Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkową książkę harmonijkę, która powstała z odrysowanych i ozdobionych kształtów dłoni gości.


Anna Polnik

"III Ogólnopolskie czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz"

Gminna Biblioteka Publiczna w Godowie wzięła udział w akcji organizowanej przez Wydawnictwo Akapit Press pt. „III Ogólnopolskie czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz”. Uczestnicy spotkania odczytali fragmenty książki pt. „Małomówny i rodzina”, poznając tym samym głównych bohaterów: Rzodkiewkę i jej braci Munia i Tunia oraz ich mamę panią Ptaszkowską. Po głośnym czytaniu przyszła pora na rozwiązanie łamigłówki – krzyżówki, której hasła ukryte zostały w rebusach. Z tym zadaniem najmłodsi uczestnicy i ci nieco starsi poradzili sobie świetnie. Na koniec spotkania dzieci zagrały w grę memo, polegającą na odnajdywaniu par takich samych kart - okładek „Jeżycjady”.

 

Czytam Sobie - W podróży

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Czytam Sobie mali uczestnicy wybrali się w podróż, razem z bohaterką książki pt. „Maja na tropie jaja”. Poznały różne środki transportu, a następnie odszukały przedmioty przydatne w podróży, które zostały ukryte w wypożyczalni dla dzieci i dorosłych. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną.

 

 

 

 

? 2013 Gminna Biblioteka Publiczna w Godowie bip

Realizacja: ORTH Multimedia