FadeGallery - Free Version
Katalog ONLINE
zmniejsz wyzeruj zwiększ

Ten magiczny czas - konkurs plastyczny filii nr 5 w Łaziskach

„Ten magiczny czas” to temat konkursu plastycznego, który został zorganizowany, dla dzieci w wieku 7 i 8 lat, przez filię nr 5 w Łaziskach. Zgodnie z regulaminem prace mogły być wykonane dowolną techniką. Zgłoszono 25 prac, spośród których Jury powołane przez Organizatora wyłoniło zwycięzców. Kryterium oceny stanowiły pomysł, estetyka oraz samodzielność wykonania. Pierwsze miejsce zdobył Paweł Pająk, drugie Milena Osadnik trzecie Natalia Jeleń. Gratulujemy!

Ewa Jeleń

Wystawa graficzno-fotograficzna Ewy Pasternak

8 listopada w naszej bibliotece odbył się wernisaż podwójnej wystawy Ewy Pasternak - absolwentki kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Część fotograficzna pt. „Filozofia patrzenia” powstała z wykorzystaniem technik szlachetnych i metod druku cyfrowego na różnych materiałach. Część graficzna wystawy pt. „Metateza znaczeń” to eksperymenty autorki w zakresie abstrakcji, wykorzystujące zjawiska chemiczne i fizyczne tuszu i rozpuszczalnika oraz wpływu koloru, kształtu i światła.

 

Zapraszamy serdecznie do zwiedzania wystawy w godzinach pracy biblioteki.

 

Czytam sobie Walta Disneya

Z okazji przypadającego 5 listopada Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek tematem spotkania z cyklu „Czytam sobie” był Walt Disney - jeden z najpopularniejszych twórców bajek animowanych. Dzieci przeczytały wspólnie opowiadanie pt. „Zakochany kundel”, a następnie narysowały swojego ulubionego bohatera z filmów Disneya. Wśród prac nie zabrakło Małej Syrenki, Roszpunki, Zygzaka Mc Queena i Kubusia Puchatka. Na zakończenie zajęć dzieci bawiły się przygotowanym przez siebie piaskiem, który powstał z połączenia mąki i oleju.

 

Czytam sobie - jesień

Tematem ostatnich zajęć pt. "Czytam sobie" była jesień. Podczas spotkania dzieci wyraziły słowami swoje skojarzenia związane właśnie z tą porą roku: określiły podstawowe barwy jesieni oraz opisały jakie przynosi ze sobą dary (m.in. jabłka, gruszki, żołędzie, kasztany, grzyby, dynie). Po krótkiej wymianie spostrzeżeń dotyczących jesieni wspólnie przeczytały fragment opowiadania "Deszczowy pacjent" z książki Anieli Cholewińskiej - Szkolik "Misia i jej mali pacjenci". Następnie za pomocą kredek, farb i własnej wyobraźni stworzyły piękne prace plastyczne: frotaże liści, odbijanki oraz jesienne drzewa malowane techniką kropek.

 

Magdalena Rudny

 

 

"Przedszkolak z książką w plecaku" 09.10.2018

W jesienne październikowe przedpołudnie do naszej biblioteki przyszły z wizytą dzieci z Przedszkola Publicznego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Godowie. Cykliczne odwiedziny naszej placówki odbywają się w ramach projektu edukacyjnego pt. "Przedszkolak z książką w plecaku", którego głównym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Nasi goście, po wysłuchaniu opowiadania "Wehikuł czasu" z książki pt. "Nowe przygody Bolka i Lolka", mogli również wypożyczyć trzy książeczki, a tym samym wzbogacić swoje Karty Małego Czytelnika o kolejną naklejkę.

 

Magdalena Rudny

 

? 2013 Gminna Biblioteka Publiczna w Godowie bip

Realizacja: ORTH Multimedia