FadeGallery - Free Version
Katalog ONLINE
zmniejsz wyzeruj zwiększ

Noc Bibliotek 2019

Za nami Noc Bibliotek! To już piąta edycja ogólnopolskiej, wieczorno-nocnej imprezy, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek. Nasza biblioteka w tym wyjątkowym dniu czynna była do godz. 21.30 a przez cały dzień osoby, które z różnych względów nie oddały książek w terminie, mogły je oddać bez konsekwencji finansowych, ponieważ obowiązywała amnestia.

W tym roku wieczorne zajęcia w bibliotece kierowane były do dzieci w wieku 7-10 lat. Wśród wielu przygotowanych atrakcji na wyróżnienie zasługują warsztaty tworzenia lapbooków, tor przeszkód czy grupowe kalambury zapewniające uśmiech na twarzach uczestników zabawy. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu familijnego na podstawie komiksu "Ptyś i Bill".

Głównym Organizatorem Nocy Bibliotek jest Centrum Edukacji Obywatelskiej a tegoroczne hasło to "Znajdźmy wspólny język".

Katarzyna Musioł

Głośne czytanie Przedszkolakom w Krostoszowicach

1 października w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania do biblioteki w Krostoszowicach zaproszono przedszkolaków. Święto, które odbyło się 29 września jest doskonałą okazją do podkreślenia zalet głośnego czytania takich jak: rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między rodzicem a dzieckiem, stymulowanie rozwoju czy wzbogacenie słownictwa. Mali czytelnicy podczas spotkania dowiedzieli się co to jest biblioteka, gdzie znajduje się księgozbiór dziecięcy a także zostali zaproszeni do wzięcia udziału w projekcie „Mała książka - wielki człowiek” i do odwiedzania biblioteki z rodzicami.

Pierwsza grupa starszaków wybrała do przeczytania książkę pt. „Kicia Kocia mówi dzień dobry”, a maluchy „Kicia Kocia i witaminowe przyjęcie”. Kicia Kocia to rezolutna kotka, która wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu. Dzieci z uwagą słuchały jej przygód. Było miło i zabawnie.

Dorota Cnota

Dzień Głośnego Czytania w Łaziskach

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w Filii nr 5 w Łaziskach odbyły się lekcje biblioteczne poświęcone głośnemu czytaniu. Bibliotekę odwiedziły dzieci klas II, V  oraz uczniowie z klasy I. Dla dzieci z klasy I spotkania przy książce odbywać będą się cyklicznie. Hasło, pod którym odbywało się głośne czytanie to: Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam ... wchodzę.

 

Ewa Jeleń

Przedszkolak z książką w plecaku 2019

"Przedszkolak z książką w plecaku" to projekt realizowany przez Przedszkole Publiczne przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Godowie we współpracy z naszą biblioteką. Właśnie zakończyła się pierwsza w tym roku szkolnym wizyta małych czytelników.

Więcej o projekcie

 

 

 

Narodowe Czytanie 2019

6 września 2019 w naszej bibliotece odbyły się obchody corocznej akcji Narodowe Czytanie. Aby uczcić ten dzień zaprosiliśmy do biblioteki uczniów klasy czwartej Szkoły Podstawowej przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Godowie. Młodzi czytelnicy mieli okazję wspólnie przeczytać fragmenty Katarynki Bolesława Prusa, przygotować animację poklatkową (Stop motion) oraz uczestniczyć w zabawie ukazującej trudy funkcjonowania osób niewidomych.

O godzinie 17.00 osoby zainteresowane akcją miały okazję cieszyć się wspólnym czytaniem nowel wybranych przez Prezydenta Andrzeja Dudę wraz z Małżonką co wywołało wiele pozytywnych wrażeń z tym związanych.

czytaj więcej >>

? 2013 Gminna Biblioteka Publiczna w Godowie bip

Realizacja: ORTH Multimedia