FadeGallery - Free Version
Katalog ONLINE
zmniejsz wyzeruj zwiększ

Kodowanie w bibliotece - 27.06.2019

Zapraszamy dzieci w wieku 5-8 lat do uczestnictwa w zajęciach "Kodowanie w bibliotece".

 

Najbliższe spotkanie: 27 czerwca 2019 r. godz. 11.00-12.30.

 

Zgłoszenia: 32 47 27 070.

Festiwal Kultury

18 czerwca na wodzisławskim rynku odbywał się Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego, podczas którego biblioteki oraz ośrodki kultury mogły zaprezentować się mieszkańcom powiatu. Nie zabrakło tam również naszej biblioteki. Na "Wyspie książki i teatru" wtajemniczyliśmy zainteresowanych w podstawy kodowania robocików Photon, oraz pokazaliśmy jak za pomocą klocków napisać komendy programistyczne dla głównego bohatera gry Scottie Go. Dziękujemy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim za zaproszenie GBP w Godowie do udziału w tym wydarzeniu.

"Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego"

18 czerwca na wodzisławskim rynku odbywał się Festiwal Kultury Powiatu Wodzisławskiego, podczas którego biblioteki oraz ośrodki kultury mogły zaprezentować się mieszkańcom powiatu.
Nie zabrakło tam również naszej biblioteki.
Na "Wyspie książki i teatru" wtajemniczyliśmy zainteresowanych w podstawy kodowania robocików Photon, oraz pokazaliśmy jak za pomocą klocków napisać komendy programistyczne dla głównego bohatera gry Scottie Go.
Dziękujemy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim za zaproszenie GBP w Godowie do udziału w tym wydarzeniu.

 

Tydzień bibliotek - Skrzyszów

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy II c Szkoły Podstawowej w Skrzyszowie odwiedzili filię lokalnej biblioteki. Po zapoznaniu się z tradycją tego corocznego wydarzenia, uczestnicy w swobodnej dyskusji wypowiadali się, jak rozumieją hasło „#biblioteka” oraz wymienili się wiedzą na temat tworzenia i stosowania hasztagów w mediach społecznościowych.

Następnie odczytano krótkie opowiadanie, a po nim, każdy uczeń na „cegiełce” wpisał tytuł swojej ulubionej książki, a chętni wykonali dodatkowo rysunki. Z „cegiełek” wyklejono wieżę czytelniczych bestsellerów. Punktem kulminacyjnym spotkania było stworzenie plakatu z hasztagiem #biblioteka, który uwieczniono na pamiątkowym zdjęciu.

W wolnym czasie uczniowie zapoznali się z aktualną ofertą filii, przejrzeli nowości wydawnicze oraz przypomnieli sobie zasady korzystania z biblioteki. Na zakończenie spotkania uczestnicy złożyli bibliotekarce życzenia, wręczyli kwiaty i własnoręcznie zrobione laurki.

Anna Polnik

 

"Kodowanie w bibliotece" 15.05.2019 r.

Za nami kolejne zajęcia z cyklu "Kodowanie w bibliotece".

Podczas spotkania dzieci za pomocą tabletu i aplikacji mobilnej programowały roboty Photon. 
Poznały pojęcie funkcji, która pozwala na kilukrotne użycie tego samego fragmentu programu, zapisywanego za pomocą symboli (strzałek określających kierunek ruchu oraz ikon dzwięków, kolorów lub odgłosów zwierząt).
Uczestnicy bezbłędnie rozwiązywali przygotowane zadania programistyczne. Nie zabrakło również czasu na zabawę - wyścigi robotów.

 

 

 

 

? 2013 Gminna Biblioteka Publiczna w Godowie bip

Realizacja: ORTH Multimedia