FadeGallery - Free Version
Katalog ONLINE
zmniejsz wyzeruj zwiększ

Czytam sobie - jesień

Tematem ostatnich zajęć pt. "Czytam sobie" była jesień. Podczas spotkania dzieci wyraziły słowami swoje skojarzenia związane właśnie z tą porą roku: określiły podstawowe barwy jesieni oraz opisały jakie przynosi ze sobą dary (m.in. jabłka, gruszki, żołędzie, kasztany, grzyby, dynie). Po krótkiej wymianie spostrzeżeń dotyczących jesieni wspólnie przeczytały fragment opowiadania "Deszczowy pacjent" z książki Anieli Cholewińskiej - Szkolik "Misia i jej mali pacjenci". Następnie za pomocą kredek, farb i własnej wyobraźni stworzyły piękne prace plastyczne: frotaże liści, odbijanki oraz jesienne drzewa malowane techniką kropek.

 

Magdalena Rudny

 

 

"Przedszkolak z książką w plecaku" 09.10.2018

W jesienne październikowe przedpołudnie do naszej biblioteki przyszły z wizytą dzieci z Przedszkola Publicznego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Godowie. Cykliczne odwiedziny naszej placówki odbywają się w ramach projektu edukacyjnego pt. "Przedszkolak z książką w plecaku", którego głównym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Nasi goście, po wysłuchaniu opowiadania "Wehikuł czasu" z książki pt. "Nowe przygody Bolka i Lolka", mogli również wypożyczyć trzy książeczki, a tym samym wzbogacić swoje Karty Małego Czytelnika o kolejną naklejkę.

 

Magdalena Rudny

 

Wyprawki Czytelnicze - projekt "Mała książka - wielki człowiek"

Pierwsze "Wyprawki Czytelnicze" już rozdane! Zapraszamy dzieci z rocznika 2015 wraz z rodzicami do odwiedzenia naszej biblioteki i wzięcia udziału w akcji "Mała książka - wielki człowiek"!

 

 

 

 

 

 

 

Czytam sobie - czasopismo Świerszczyk

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Czytam sobie”, w czasie którego mali uczestnicy poznali czasopismo „Świerszczyk” – najstarszy magazyn dla dzieci w Europie, ukazujący się od 1 maja 1945 roku. 

Podczas zajęć dzieci przeczytały fragmenty opowiadania o przygodach świerszcza Bajetana Hopsa, głównego bohatera czasopisma, a następnie stworzyły swoje własne, niepowtarzalne egzemplarze „Świerszczyka” począwszy od zaprojektowania okładki, poprzez narysowanie komiksu o przygodach czarownicy Irenki i kotka Mamrotka, kończąc na rozwiązaniu rysunkowej zagadki.


Magdalena Rudny

 

Czytam sobie - Wspomnienie wakacji

12 września odbyło się w naszej bibliotece pierwsze, po wakacyjnej przerwie, spotkanie z cyklu „Czytam sobie” pt. „Wspomnienie wakacji”. Dzieci po wspólnym przeczytaniu książeczek Barbary Wicher „Figa na wakacjach” oraz Mymi Doinet „Zwierzęta Oli – odwagi mały marynarzu!” opowiedziały jak minął im czas wakacji. Następnie wspólnie rozwiązały zagadki związane tematycznie z wakacjami oraz wykonały eko ramki używając do tego celu tektury i gazet.

 

Magdalena Rudny

 

 

? 2013 Gminna Biblioteka Publiczna w Godowie bip

Realizacja: ORTH Multimedia