FadeGallery - Free Version
Katalog ONLINE
zmniejsz wyzeruj zwiększ

Kodowanie w bibliotece

„Szyfr Polibiusza”, „Czekoladka”, „Szyfrogram” to tylko niektóre metody kodowania z jakimi zapoznali się uczestnicy pierwszych zajęć pt. „Kodowanie w bibliotece”, zorganizowanych w naszej placówce w czasie ferii zimowych. Podczas spotkania dwie grupy uczestników próbowały rozkodować ukryte wyrazy, a także zakodować własne hasła w wersji offline. Przekonali się tym samym, że do kodowania nie potrzeba komputera – wystarczy kartka i ołówek. Uczestnicy zajęć poznali również grę” Scotte Go!”, gdzie za pomocą komend programistycznych oraz tabletu z odpowiednią aplikacją wyznacza się zadanie głównemu bohaterowi gry.


Czas podczas ferii można spędzić ciekawie.

 

Jeżeli chcesz wziąć udział w zajęciach kodowania, są jeszcze wolne miejsca i możesz do nas dołączyć!

Czytam Sobie: 5-minutowe bajki na zimę

Kolejne spotkanie z cyklu „Czytam Sobie” już za nami!
Tym razem dzieci wspólnie odczytały opowiadanie pt. „Stroma górka” z książki Barbary Supeł pt. „5-minutowe bajki na zimę” oraz rozwiązywały zimowe zagadki i rebusy wyświetlane na tablicy multimedialnej. Na zakończenie przemierzyły trasę Wszędobyla – bohatera gry planszowej.

Magdalena Rudny

 

 

 

 

 

Szok twórczości kolędowej - edycja VI - podsumowanie

20 grudnia br. odbyło sie w naszej bibliotece podsumowanie VI edycji konkursu Szok twórczości kolędowej, podczas którego wręczono nagrody dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!

 

 

 

Ten magiczny czas - konkurs plastyczny filii nr 5 w Łaziskach

„Ten magiczny czas” to temat konkursu plastycznego, który został zorganizowany, dla dzieci w wieku 7 i 8 lat, przez filię nr 5 w Łaziskach. Zgodnie z regulaminem prace mogły być wykonane dowolną techniką. Zgłoszono 25 prac, spośród których Jury powołane przez Organizatora wyłoniło zwycięzców. Kryterium oceny stanowiły pomysł, estetyka oraz samodzielność wykonania. Pierwsze miejsce zdobył Paweł Pająk, drugie Milena Osadnik trzecie Natalia Jeleń. Gratulujemy!

Ewa Jeleń

Wystawa graficzno-fotograficzna Ewy Pasternak

8 listopada w naszej bibliotece odbył się wernisaż podwójnej wystawy Ewy Pasternak - absolwentki kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Część fotograficzna pt. „Filozofia patrzenia” powstała z wykorzystaniem technik szlachetnych i metod druku cyfrowego na różnych materiałach. Część graficzna wystawy pt. „Metateza znaczeń” to eksperymenty autorki w zakresie abstrakcji, wykorzystujące zjawiska chemiczne i fizyczne tuszu i rozpuszczalnika oraz wpływu koloru, kształtu i światła.

 

Zapraszamy serdecznie do zwiedzania wystawy w godzinach pracy biblioteki.

 

? 2013 Gminna Biblioteka Publiczna w Godowie bip

Realizacja: ORTH Multimedia