FadeGallery - Free Version
Katalog ONLINE
zmniejsz wyzeruj zwiększ

Cała Polska Czyta Dzieciom

Gminna Biblioteka Publiczna w Godowie oraz jej filie co roku aktywnie biorą udział w ogólnopolskiej społecznej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, która propaguje głośne czytanie najmłodszym. Kampania zachęca rodziców, dziadków i wychowawców do codziennego, co najmniej 20 minutowego czytania swoim pociechom. Jak wiadomo, nawyk czytania i miłość do książek musi powstać już w dzieciństwie.

 

Tegoroczną akcję rozpoczęliśmy 29 maja i trwała do 6 czerwca a wspólnym punktem programu, w związku z Rokiem Juliana Tuwima, było czytanie Lokomotywy i innych wierszy poety oraz słodki poczęstunek.

 

Przedszkolaków z Godowa odwiedzili pracownicy biblioteki w towarzystwie znanego pluszaka Tygrysek. Znane i lubiane wiersze dzieciom czytał gość specjalny - Wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk.

Przedszkolaków z Gołkowic odwiedziła bibliotekarka oraz przyjaciel najmłodszych ? Franklin. Blisko 120 dzieci podzielono na 4 grupy. Każdej grupie, oprócz wierszy Tuwima czytany był ?Franklin?. Następnie dzieci razem z Franklinem bawiły się w pociąg przy piosence ,,Jedzie pociąg z daleka?.

Biblioteka w Skrbeńsku, przy współpracy z Ośrodkiem Kultury zorganizowała dla przedszkolaków imprezę z okazji Dnia Dziecka. Na początek do dzieci przyjechała Straż Pożarna z Gołkowic by pokazać wóz strażacki oraz opowiedzieć o swojej pracy. Maluchy wcieliły się w rolę strażaków i sprawdzały swoje siły podczas używania węża gaśniczego. Po spotkaniu ze strażakami dzieci odwiedziły bibliotekę a następnie wysłuchały wierszy i różnymi technikami plastycznymi wykonały pociąg. Całość zakończyła dyskoteka połączona z zabawami i quizami.

W Krostoszowicach tym roku do wzięcia udziału w akcji zaproszono sołtysa Krostoszowic - Erwina Szkatułę, dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka - przedszkolaki, klasę 1 i 2 wraz z opiekunami oraz bibliotecznego przyjaciela - Kubusia Puchatka. Aby w sposób szczególny uczcić dzień 29 maja, dzieci przywdziały stroje bajkowych postaci. Na początek dzieci wysłuchały wiersza, które przeczytał pan Erwin, z walizki bajkowych różności . Następnie ulicami Krostoszowic przemaszerował barwny korowód postaci z różnych bajek i baśni: były księżniczki, rycerze, Calineczki, Pippi, Świniopasy, Dziewczynki z zapałkami, a także jaskółka czy kret. A  po paradzie, w sali przedszkolnej, wspólnie wykonano kolorowy pociąg z kartonowych pudełek.  

Bibliotekarka z Łazisk wraz z Kubusiem Puchatkiem odwiedziła przedszkolaków i klasę pierwszą Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łaziskach. Wspólne czytanie wierszy oraz opowiadań o Kubusiu Puchatku przebiegało w przyjemnej i miłej atmosferze.

Zdjęcia z akcji w GALERII

 

? 2013 Gminna Biblioteka Publiczna w Godowie bip

Realizacja: ORTH Multimedia