Akademia Morawskich Wrót

W imieniu organizatorów, zapraszamy Państwa na pierwsze spotkanie w ramach Akademii Morawskich Wrót. Gościem  będzie David Skrabania z Uniwersytetu w Bochum.

Młody naukowiec prowadzi badania nad emigracją z terenu Górnego Śląska do Westfalii. Ma nadzieję na spotkanie z rodzinami, także potomkami pierwszych emigrantów. W niemieckich archiwach odnalazł niezwykle interesujące materiały na ich temat? Dotychczas historię znaliśmy z relacji naszych Dziadków. Pora na jej ponowne opracowanie. David Skrabania o szczegółach opowie w Domu Sportu, Kultury i Rekreacji w Turzy Śląskiej, 5 lipca 2013 r. o godz. 18.00.

Jeżeli Twój Starzik był we Westfalach,

jeżeli interesujesz się naszym regionem

- zapraszamy.

Liczymy na Twoją obecność.

tel. 728 822 139