Narodowe Czytanie 2019

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie

Gminna Biblioteka Publiczna w Godowie zaprasza do udziału w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie:

• Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
  • Dym – Maria Konopnicka
  • Katarynka – Bolesław Prus
  • Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
  • Orka – Władysław Stanisław Reymont
  • Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
  • Sachem – Henryk Sienkiewicz
  • Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

Zachęcamy mieszkańców do wspólnej lektury fragmentów klasyki polskiej noweli, w piątek 6 września o godz. 17.00 w czytelni Biblioteki w Godowie. Kancelaria Prezydenta RP przesłała okolicznościową pieczęć, upamiętniającą  Narodowe  Czytanie 2019, dlatego każdy uczestnik będzie mógł otrzymać pamiątkowy stempel na przyniesionych przez siebie egzemplarzach a także wziąć udział w akcji Zostań twarzą biblioteki. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa książkowa.