FadeGallery - Free Version
Katalog ONLINE
zmniejsz wyzeruj zwiększ

Spotkanie autorskie z Edytą Świętek

Miło nam poinformować, że dnia 18 października 2019 o godz. 17.00 będziemy mieli przyjemność gościć autorkę znanych i lubianych powieści obyczajowych. Największą popularność zdobyła bestsellerową sagą „Spacer Aleją Róż”, której akcja rozgrywa się w Nowej Hucie po drugiej wojnie światowej.

Edyta Świętek – jest pisarką młodego pokolenia. Urodziła się i mieszka w Krakowie. To szczęśliwa matka i żona. Lubi aktywnie spędzać czas wolny. Najchętniej chodzi na długie spacery, pływa oraz biega. Interesuje się literaturą, modą, muzyką i historią. Podczas pisania towarzyszy jej czworonożny przyjaciel - Przemysław Kot oraz filiżanka dobrego cappuccino.

„Siadam przy komputerze. Z filiżanki świeżo zaparzonego cappuccino unosi się kuszący aromat. Na sąsiednim fotelu mruczy mój czworonożny asystent – Przemysław Kot. Zanim zacznę pisać, zamykam oczy. To ostatni moment na zebranie myśli.

 

 Inspirację znajduję wszędzie: w drobiazgach dnia codziennego, twarzach ludzi, których mijałam na krakowskich chodnikach, w krótkim dialogu zasłyszanym podczas jazdy tramwajem.
Z urywków ulicznych wspomnień tworzę świat wyobrażeń – za chwilę ożywię go na kartkach powieści. Podczas pisania stanę się kim zechcę: lekarzem, pilotem helikoptera, nauczycielką, policjantką… Przeżyję najbardziej niesamowite historie, wszak literatura to świat bez granic.

Moje myśli są już uporządkowane. Podnoszę powieki, spoglądam na niemalże pusty ekran. Zaraz zapełnię go słowami, które kieruję do Was, moi Czytelnicy” – tak autorka pisze o sobie na Facebooku.

Jest autorką wielu bestsellerowych powieści obyczajowych, których fabuła rozgrywa się w czasach nam współczesnych. Najczęściej miejscem akcji jest Kraków i okolice. Do tej pory ukazały się jej następujące powieści:

Zerwane więzi (2010)

Alter ego (2010)

Bańki mydlane(2015)

Tam, gdzie rodzi się miłość   (2015)

Zanim odszedł(2015)

Tam, gdzie rodzi się zazdrość(2015)

Cappuccino z cynamonem (2015)

Noc Perseidów (2016)

Wszystkie kształty uczuć(2016)

Miód na serce(2016)

Największą popularność zdobyła sagą „Spacer Aleją Róż”. której akcja toczy się po II wojnie światowej w Nowej Hucie. Jej kontynuacją jest saga „Nowe czasy”. Edyta Świętek należy do grona najchętniej czytanych autorek książek obyczajowych w Polsce.

 

? 2013 Gminna Biblioteka Publiczna w Godowie bip

Realizacja: ORTH Multimedia